Pasowanie na czytelnika

21 października 2021 r. w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych przygotowane i przeprowadzone przez nauczyciela biblioteki Małgorzatę Prugar (w II turach, zgodnie z przestrzeganiem procedur pandemicznych).

W uroczystości udział wzięła pani wicedyrektor Iwona Majtczak. Dzieci podczas uroczystości dowiedziały się, dlaczego warto czytać książki, jak je szanować. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności słuchania i czytania. Uczniowie klasy 5a pod opieką p. Małgorzaty Prugar przygotowali i przedstawili teatrzyk pacynkowy  pt.: ,,Dbamy o książki’’. Nauczyciel biblioteki sprawdził wiedzę dzieci na temat bajek i zasad szanowania książek (zagadki obrazkowe, słowne). Zapoznał z regulaminem biblioteki, prośbami książki. Skupione i poważne pierwszaki uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki oraz sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika specjalną zakładką. Nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakładki do książek. Po takim spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsze wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dziecka.

Prugar Małgorzata