Konkurs z fizyki

26 kwietnia br. odbył się w szkole drużynowy Turniej Wiedzy Fizycznej. Uczniowie klas 7 - 8 zmagali się z 30 zadaniami z fizyki przez 60 minut. Rywalizacja była widoczna, gdyż do końca czasu wszyscy pisali, liczyli lub sprawdzali rozwiązania.

Wśród drużyn z klas siódmych I miejsce zajęła drużyna w składzie: Pawliszak Oliwia, Wrona Anna i Augustyniak Michał

Wśród drużyn z klas ósmych I miejsce zajęła drużyna w składzie: Hanusewicz Maja i Politaj Liwia

Zwycięzcom konkursu gratulujemy i życzymy, aby rozwijali swoje uzdolnienia i wykorzystywali zdobyte umiejętności.

B.Gnat

Wielkanoc tuż, tuż

Klasa KOCIAKÓW z I A ustaliła środę DNIEM BEZ KSIĄŻEK. Niby dzień bez książek, ćwiczeń, zeszytów, pisania ... a jednak pełen nowych wiadomości.
Na początek obejrzeliśmy dwa filmy o nadchodzących świętach. Ten sam temat, ale różne spostrzeżenia. Dzieci doskonale wychwyciły różnice pomiędzy zawartymi w nich informacjami. Potem nastąpił czas na doskonalenie umiejętności pracy wg instrukcji, rysunku i wyćwiczenie naszych rączek i paluszków czyli: kolorowanie, wycinanie i sklejanie kurczaka i zająca na wiosennej trawce. Kolejnym punktem dnia było rozwiązywanie wielkanocnych krzyżówek i quizów. To był przebój dnia. Aplikacja wordwal.pl podbiła serca naszych Kociaków. Byli bezbłędni. Ostatnim zadaniem do zaliczenia były warsztaty z Panią Karoliną Łukomską - wesołe zające łapkami machające. Na koniec sprzątanie i zasłużony cukierek.Przyszliśmy bez książek, a wyszliśmy bogatsi w wiedzę o nadchodzących Świętach Wielkanocnych i ze świątecznymi ozdobami, które upiększą nasze stoły.
Monika Janik
Klasa 2a także, po obejrzeniu filmu edukacyjnego o tradycjach świątecznych, wybrała się na poszukiwania zagubionych czekoladowych jajeczek na placu zabaw. Pogoda była wymarzona na zabawy na powietrzu. Dziękujemy mamie Emilki za pomoc.A w klasie czekała niespodzianka - słodka. Na zakończenie dnia każdy z uczniów zabrał do domu zasiany własnoręcznie owies na dekorację wielkanocnego stołu. 
Sylwia Mackiewicz

Wycieczka klasy 5B

W dniu 29 kwietnia w wesołych nastrojach pod opieką p. Agaty Nidrych i p. Bogumiły Gnat wyruszyliśmy na wycieczkę do wrotkarni w Jeleniej Górze. Celem wycieczki było wspólne spędzenie czasu w miłej i przyjaznej atmosferze. Przed założeniem na nogi wrotek postanowiliśmy nabrać lepszej kondycji i poćwiczyć na pobliskim placu zabaw. Następnie udaliśmy się do disco wrotki, gdzie czekała nas wspaniała zabawa. Nawet ci, którzy pierwszy raz mieli na nogach wrotki szybko opanowali sztukę poruszania się i w rytm muzyki, bez trudu jeździli po parkiecie. Następnie udaliśmy się pieszo wśród pięknych kamieniczek deptakiem na plac ratuszowy. Skuszeni zapachami wstąpiliśmy do cukierni, gdzie mogliśmy kosztować pysznych ciast i lodów, a także kupić pamiątki w pobliskich sklepach. Nieco zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domów.

B. Gnat

Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III

17 maja 2022r. uczniowie klas I-III prezentowali swoje umiejętności recytatorskie. Jak zawsze wybór wiersza do konkursu nie był łatwy. Gratulujemy wszystkim za umiejętności i odwagę  występu przed publicznością.

Klasa 7 tworzy na plastyce

 

Oko smoka w wyobraźni i wykonaniu uczniów klasy 7.

Wiosenna łąka - klasa 2a

Uczniowie klasy 2a wykonali prace plastyczne nowa techniką. Efekty widać, ciekawie i kolorowo.

Mitologiczne lapbooki

W szkolnej bibliotece można podziwiać prace  uczniów  z klasy 5a tworzone na lekcji języka polskiego. Piątoklasiści wykonywali lapbooki, które były podsumowaniem ich pracy na temat mitów greckich. Pomysły naszych wychowanków przeszły najśmielsze oczekiwania - powstały prace oryginalne, ciekawe i estetyczne. Taka forma pracy z lekturą na pewno utrwali jej treść, a oglądających efekty pracy zachęci do sięgnięcia po mity.  

                      Anetta Rosołowska                                                                                                                                                                                        

Warsztaty plastyczne - klasy pierwsze

Ostatnie warsztaty plastyczne w klasach 1. Prezent dla Mamy z okazji ich święta. Miseczka z odbitej ręki i serduszka z gliny.

Konkurs recytatorski dla klas IV-VIII

24 marca 2022 roku w naszej szkole odbył się szkolny etap Konkursu Recytatorskiego dla uczniów z klas IV – VIII. W zmaganiach udział wzięło 14 uczniów z klas IV, V i VII. Recytatorzy przezwyciężyli stres i pięknie zaprezentowali utwory
o bardzo różnej tematyce. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce - Aleksandra Uroda kl. IVa
II miejsce – Oliwia Tołodziecka kl. IVb
III miejsce - Zuzanna Marciniszyn kl. IVa
Ponadto przyznano wyróżnienia:
Olivia Sitek - kl. Va
Szymon Torończak - kl. Va
Amelia Papirkowska - kl. Vb

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Anetta Rosołowska

Powitanie wiosny

21.03. 2022r. powitaliśmy wiosnę kolorowo i radośnie. Na placu szkolnym zebrały się wszystkie klasy w kolorowych przebraniach. Klasa 2b przygotowała krótki program artystyczny  pod opieką wychowawczyni p. Joanny Słabickiej.

Warto pomagać

W kwietniu br. uczeń naszej szkoły Adam Serwiński zorganizował samodzielnie zbiórkę przyborów szkolnych dla kolegów i koleżanek z Ukrainy. W akcję zaangażowały się wszystkie klasy. Część zebranych przyborów szkolnych została rozdana dzieciom w szkole, reszta przedmiotów została przekazana do Domu Ludowego w Jeżowie Sudeckim do rozdysponowania wśród rodzin z Ukrainy.

Dagmara Choma

Dzień Ziemi 2022

22 kwietnia miliony ludzi na całym świecie świętuje Dzień Ziemi. Troska o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku.W naszej szkole w  ramach Dnia Ziemi 2022 uczniowie klas I-III uczestniczyli w Szkolnym Konkursie Przyrodniczym na poziomach dla klas 1,2,3 oraz wykonali plakaty oraz inne prace, które związane są z tematyką ekologii, dbania o przyrodę.

"Cały świat jest w naszych rękach ... Możesz dbać o cały świat Chociaż masz niewiele lat" My już wiemy jak zadbać o naszą Ziemię, o dom ludzi, zwierząt i roślin. Wiemy jak żyć ekologicznie, co jest dobre, a co złe, jak wykorzystać siłę wiatru, promienie słońca i rwące rzeki. Wiemy co to jest recykling, utylizacja, segregacja. Wiemy też, że to od nas zależy jakim powietrzem będziemy oddychać, w jakich wodach spędzać ciepłe dni, po jakich lasach wędrować ... i choć mamy niewiele lat, zadbamy o nasz świat.

Laureaci konkursu:

Klasy I

I m. – Wojciech Walczak – kl. I A

I m. – Mateusz Just – kl. I A

II m. – Agata Kamińska – kl. I B

III m. – Jan Zajbert – kl. I B

Klasy II

I m. – Tymon Patronik – kl. II A

II m. – Krystian Gogojewicz – kl. II A

III m. – Jędrzej Kuś – kl. II B

Klasy III

I m. – Pola Buzek – kl. III B

II m. – Lena Buzek – kl. III B

III m. – Bruno Linsen – kl. III A