WALENTYNKI

14 luty był dla nas prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Przedszkolaki dowiedziały się, że Walentynki to nie tylko serduszka czy czerwone pluszaki. Tym, co naprawdę się liczy są: życzliwość, sympatia, szacunek okazany drugiemu człowiekowi. Nie zabrakło sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji i pozytywnych uczuć. Uwieńczeniem tego dnia był mały podarek w kształcie serca prosto od serca ♥

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

Nasze przedszkolne Smerfy odwiedzili policjanci, którzy przybliżyli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i chodniku. Przypomnieli numery alarmowe i zasady zachowania w sytuacji zagrożenia. To był bardzo mile i owocnie spędzony czas.  Dodatkową atrakcją było spotkanie
z komisarzem Lwem - co wywołała na buziach naszych podopiecznych ogromny zachwyt. Dziękujemy za organizację  Panu Michałowi Góźdź
i zaangażowanie w prowadzenie warsztatów dla dzieci Pani p.o. sierż. Monice Kucharskiej i Panu st. sierż. Przemysławowi Woźniakowi.

WARSZTATY PSZCZELARSKIE

Dzięki otwartości i zaangażowaniu Państwa Łącznych przedszkolne Smerfy wzięły udział w fantastycznych warsztatach. Przedszkolaki dowiedziały się jak ważna jest praca pszczół w procesie zapylania roślin, co przyczynia się do wzrostu nasion i owoców. Dzieci wiedza już, gdzie mieszkają pszczoły, na czym polega praca pszczelarza, zobaczyły żywe pszczoły za szklaną osłoną, widziały plastry miodu, nektar, wosk pszczeli i co ważne mogły próbować miód.

WIGILIJNE SPOTKANIE

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Dla wielu z nas jest to dzień niezwykle radosny, spędzony w gronie najbliższych. Dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, śpiewamy kolędy, jemy świąteczne przysmaki. Także w naszym przedszkolu nastał ten wspaniały moment. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów i co najważniejsze wzmacniają bliskie, serdeczne relacje w grupie. 

 

WYCIECZKA DO CENTRUM JELENIEJ GÓRY

Słoneczka wybrały się na wycieczkę by poznać bogactwo kulturowe, jakie drzemie w Jeleniej Górze. Z ciekawością wysłuchały opowieści o Jeleniej Górze, zwiedziły Ratusz, zobaczyły, gdzie swoje obowiązki pełni Prezydent Miasta, który osobiście przywitał dzieciaczki. Odwiedziły najważniejsze miejsca architektury, mury starego miasta, Basztę i Bramę Wojanowską, kościółek świętej Anny, poszukiwały wspólnie symbolicznych jelonków. Uwieńczeniem wycieczki był piknik w parku i pyszne lody z Love krove.

WARSZTATY CZYTELNICZE

Wspólne czytanie książek, wierszy, opowiadań wspomaga wszechstronny rozwój dziecka, a chwila uważności z książką pozwala zrozumieć własne emocje, zdobywać wiedze. W celu zachęcenia przedszkolaków do obcowania z literaturą dzieci z grupy Tygryski i Motylki wybrały się do szkolnej biblioteki. 

DEKORUJEMY PIERNICZKI

Przedświąteczny czas każdemu kojarzy się z pieczeniem i dekorowaniem pierniczków oraz wspólnym kolędowaniem. Również w naszym przedszkolu nie mogło tego zabraknąć. Na stołach pojawił się kolorowy lukier, czekolada, rysiki dekoracyjne oraz pisaki cukrowe, które pomogły dzieciom z grupy Słoneczka poczuć magię zbliżających się świąt.

WYCIECZKA DO MUZEUM PRZYRODNICZEGO

Dzieci z grupy Tygryski i Motylki udały się na fantastyczną wycieczkę do Muzeum Przyrodniczego w Cieplicach. Wraz z Panią przewodnik ruszyły
w podróż, gdzie mogły zobaczyć eksponaty, " poczuć "  klimat karkonoskiej przyrody. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wystawy interaktywne
i ścieżki sensoryczne. Przedszkolaki wróciły bogatsze o wiedzę, pełne pozytywnej radości i pokładem  wspólnych wspomnień.

DZIEŃ DYNI

Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ogłosić „ Dzień Dyni” w przedszkolu. Wspólnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw, nie zabrakło dyniowych kręgli, slalomu dyniowego, skoków przez dynię, wspólnych tańców. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania oraz wspólnego poczęstunku degustowania.

" SKĄD TA MUZYKA, SKĄD TEN RYTM?" - KONCERT FILHARMONII

Przedszkolaki lubią podróże, małe i duże, ale czy może być coś bardziej zagadkowego niż podróż w czasie i przestrzeni? Nutki poprowadziły nas w odległe czasy i miejsca, a muzycy z Filharmonii Dolnośląskiej pomogli znaleźć dzieciom źródła muzyki i rytmu.

PYSZNE I ZDROWE MIESZANKI WARZYWNO – OWOCOWE

Sezon na mieszanki warzywno – owocowe trwa, nie zapomniały o tym dzieci z grupy Smerfy i Słoneczka. Słoneczka samodzielnie przygotowały sałatkę owocową, współpracowały i wesołe miny przy tym miały. A nasze najmłodsze dzieciaczki radosne minki miały, gdy pyszne i zdrowe soki próbowały.

ŚWIĘTA WIELKANOCNE

Wszystkiego co najlepsze na Święta Wielkiej Nocy,

wiosennych nastrojów, ciepłej, radosnej atmosfery,

miłych spotkań z najbliższymi,

smacznego jajka a dla dzieci mokrego dyngusa 

życzy:

Dyrektor i pracownicy Zespołu Szkolno - Przedszkolnego

„ ANIMAL SMILE” – ZAJĘCIA Z ZAKRESU DOGOTERAPII

Istotą programu jest przede wszystkim nauka bezpiecznego kontaktu ze zwierzęciem, otwarcie dzieci na nowe doświadczenia, zrozumienie, że zwierzęciu jako istocie żywej należy się szacunek i troska człowieka. Obecność psa terapeutycznego na zajęciach stanowi doskonałą motywację do podejmowania działań, wprowadza spontaniczność, radość. Pies akceptuje nas takimi, jakimi jesteśmy, nie ocenia po wyglądzie, nie wyznacza norm, ale kształtuje osobowość młodego człowieka.

PRZYGODY ŻUCZKA FORTE

W pobliżu małego jeziorka, wraz z rodzicami mieszkał mały żuk  o imieniu Forte. Pracowite życie mijało mu spokojnie i beztrosko, aż do dnia olbrzymiej burzy. Szukając schronienia przed wiatrem, grzmotami i błyskawicami, mały owad oddalił się za bardzo od domu. Wystraszony, zmoknięty i przestraszony chrząszcz  próbował znaleźć drogę powrotną. Czy mu się udało? - odpowiedź na to pytanie uzyskały dzieci podczas koncertu muzyków z Filharmonii Dolnośląskiej.

SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

W naszym przedszkolu przywitaliśmy dziś miłego gościa - odwiedziła nas mama naszej koleżanki,
w nieco innym stroju niż zwykle. Przybliżyła nam tajniki swojej pracy, przedstawiła sprzęt, którego używa do ratowania zdrowia i życia innych. Dzieci ochoczo statystowały i zgłębiały wiedzę. Dziś już wiedzą, jak dbać o swoje zdrowie!

AUDYCJA UMUZYKALNIAJĄCA „ CZŁOWIEK ORKIESTRA”

W dniu dzisiejszym tj. 15 października 2021 zaprosiliśmy wszystkie przedszkolaki na audycję umuzykalniającą w wykonaniu pana Wiesława Pyzalskiego. Muzyk wprowadził dzieci w świat muzyki i zademonstrował piękno dźwięków używając: kazobo kazobie, dzwonki naciskowe, bum bum rurki, pianino cyfrowe, a także grzechotki i dzwoneczki.

WARSZTATY W PIZZERII

Dzieci z grupy Tygryski wzięły udział w warsztatach kulinarnych, organizowanych w Pizzerii Palermo, gdzie pod bacznym " okiem" kucharza mogły wspólnie przygotować pizzę. Celem zajęć było zachęcenie dzieci do manualnej i kulinarnej aktywności. Wspólne działania promowały umiejętność współpracy oraz szacunek do wartości pracy własnej i bliskich. 

ŚWIĘTUJEMY URODZINKI

Urodziny dla każdego przedszkolaka to bardzo ważne wydarzenie, pełne niespodzianek i niezapomnianych przeżyć. W tym dniu każdy solenizant otrzymuje koronę i zasiada na "królewskim" krzesełku umieszczonym w kręgu wśród przedszkolnych rówieśników. Wszystkim dzieciaczkom życzymy zdrowia, spełnienia marzeń i beztroskiego dzieciństwa :-)

 

WĘDKARSKIE INSPIRACJE

Dzieci z grupy Słoneczka odwiedził dziś tato Marcela, by wspólnie przybliżyć rówieśnikom swoje hobby. Podczas warsztatów dzieci poznały sprzęt wędkarski, ciekawostki z życia ryb, wspólnie przygotowały zanętę…wyjątkowo szybko zniknęła kukurydza, gdzie i jak?...to „ słodka” tajemnica Słoneczek.

WYCIECZKA SMERFÓW

24 marca nasze Smerfy wybrały się na wycieczkę do agroturystyki " Pod srebrną Górą". Pobyt w tym urokliwym miejscu dostarczył dzieciom bardzo dużo wrażeń. Nasi najmłodsi mieli okazję zobaczyć zwierzęta mieszkające na farmie. Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom warunków życia na wsi, zdrowego trybu życia oraz umożliwienie kontaktu ze zwierzętami hodowlanymi. Ogromną radość sprawiły również zabawy na świeżym powietrzu. To był naprawdę wspaniały dzień! 

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA WYCIECZKA DO RANCZO GRAPA – wrzesień 2021

Dzieci z grupy Tygryski, Motylki i Słoneczka wybrały się do malowniczego miejsca, gdzie miały możliwość bezpośredniego kontaktu z uroczymi zwierzątkami. Była wspólna zabawa, tor przeszkód, wspinaczka i pieczenie kiełbasek w gronie najbliższych rówieśników.

KONCERT FILHARMONII DOLNOŚLĄSKIEJ „ KONCERTOWE ABECADŁO”

Po wakacyjnej przerwie przyszedł czas na nowe muzyczne historie. Kolejny rok dźwiękowych opowieści rozpoczęliśmy z muzykami z Filharmonii Dolnośląskiej. Odkrywali Oni z nami tajniki muzyki, aktywizowali naszą wyobraźnię, pobudzali kreatywność, rozwijali słuch muzyczny, umożliwiali zdobycie nowych doświadczeń… a to wszystko zabierając nas w magiczna podróż do krainy muzyki.

 

STRAŻACKIE MANEWRY

22 marca dzieci z grupy Tygryski wybrały się na wycieczkę do straży pożarnej. Dzięki interaktywnemu Centrum Edukacji Przeciwpożarowej przedszkolaki mogły zobaczyć z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać w codziennym życiu, poznały elementy stroju strażackie, wsiadły do wozu strażackiego. Szczególną uwagę przedszkolaków zwróciła kreatywna scenografia - ścieżka bezpieczeństwa, dzięki której Tygryski mogły przekonać się jak niebezpiecznym żywiołem jest ogień.

WITAMY WIOSNĘ

Jak co roku, wszystkie przedszkolaki z niecierpliwością czekały na przywitanie wiosny. Wspólnie śpiewały, tańczyły i dobrze się bawiły obwieszczając nadejście tej pięknej pory roku. Od dziś do naszego przedszkola zawitała Pani Wiosna, a my będziemy szukać jej oznak w budzącej się przyrodzie.