DZIEŃ DYNI- październik 2021

Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ogłosić „ Dzień Dyni” w przedszkolu. Wspólnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw, nie zabrakło dyniowych kręgli, slalomu dyniowego, skoków przez dynię, wspólnych tańców. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania oraz wspólnego poczęstunku degustowania.

KONCERT FILHARMONII DOLNOŚLĄSKIEJ „ KONCERTOWE ABECADŁO” – wrzesień 2021

Po wakacyjnej przerwie przyszedł czas na nowe muzyczne historie. Kolejny rok dźwiękowych opowieści rozpoczęliśmy z muzykami z Filharmonii Dolnośląskiej. Odkrywali Oni z nami tajniki muzyki, aktywizowali naszą wyobraźnię, pobudzali kreatywność, rozwijali słuch muzyczny, umożliwiali zdobycie nowych doświadczeń… a to wszystko zabierając nas w magiczna podróż do krainy muzyki.

PYSZNE I ZDROWE MIESZANKI WARZYWNO – OWOCOWE – październik 2021

Sezon na mieszanki warzywno – owocowe trwa, nie zapomniały o tym dzieci z grupy Smerfy i Słoneczka. Słoneczka samodzielnie przygotowały sałatkę owocową, współpracowały i wesołe miny przy tym miały. A nasze najmłodsze dzieciaczki radosne minki miały, gdy pyszne i zdrowe soki próbowały.

„ ANIMAL SMILE” – ZAJĘCIA Z ZAKRESU DOGOTERAPII – październik 2021

Istotą programu jest przede wszystkim nauka bezpiecznego kontaktu ze zwierzęciem, otwarcie dzieci na nowe doświadczenia, zrozumienie, że zwierzęciu jako istocie żywej należy się szacunek i troska człowieka. Obecność psa terapeutycznego na zajęciach stanowi doskonałą motywację do podejmowania działań, wprowadza spontaniczność, radość. Pies akceptuje nas takimi, jakimi jesteśmy, nie ocenia po wyglądzie, nie wyznacza norm, ale kształtuje osobowość młodego człowieka.

BEZPIECZNY KONTAKT Z PSEM

Nasze przedszkole odwiedziły psy wraz z opiekunami pod patronatem „ Klubu Owczarka Niemieckiego”. Edukatorzy zapoznali dzieci z zasadami bezpiecznego kontaktu z psem
i zachowań w jego obecności. Kontakty człowieka z psem poprawiają samopoczucie, rozwijają zdolności do empatii oraz umiejętność komunikowania się, a właściwie ukierunkowane uczą tolerancji, odpowiedzialności oraz wrażliwości.

SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ – październik 2021

W naszym przedszkolu przywitaliśmy dziś miłego gościa - odwiedziła nas mama naszej koleżanki,
w nieco innym stroju niż zwykle. Przybliżyła nam tajniki swojej pracy, przedstawiła sprzęt, którego używa do ratowania zdrowia i życia innych. Dzieci ochoczo statystowały i zgłębiały wiedzę. Dziś już wiedzą, jak dbać o swoje zdrowie!

ZACZYTANE PRZEDSZKOLAKI

Bajki urzekają swoim magicznym klimatem, często zachęcają do namysłu nad życiem oraz ludzkim losem. Najmłodszym pomagają zrozumieć prawdy rządzące światem, odkryć i zrozumieć uniwersalne wartości. W celu rozbudzania zainteresowań czytelniczych oraz kształtowania poczucia szacunku dla książki przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do biblioteki.

AUDYCJA UMUZYKALNIAJĄCA „ CZŁOWIEK ORKIESTRA” – październik 2021

W dniu dzisiejszym tj. 15 października 2021 zaprosiliśmy wszystkie przedszkolaki na audycję umuzykalniającą w wykonaniu pana Wiesława Pyzalskiego. Muzyk wprowadził dzieci w świat muzyki i zademonstrował piękno dźwięków używając: kazobo kazobie, dzwonki naciskowe, bum bum rurki, pianino cyfrowe, a także grzechotki i dzwoneczki.

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE

Przedszkolni aktorzy z grupy Słoneczek w humorystyczny sposób zbliżyli swoich rówieśników do świata przyrody, pomogli dostrzec jej piękno. Treść utworu wzbogaciła dziecięcą wiedzę na temat życia zwierząt leśnych w okresie przedwiośnia, a szczególnie wybudzania się zwierząt z zimowego snu.

Dzięki kreatywnym doświadczeniom nasze przedszkolaki pogłębimy dziecięcą wiedzę na temat roli wody w życiu człowieka i otaczającej go przyrody, dowiedziały się jak należy o nią dbać i właściwie gospodarować jej zasobami.

WĘDKARSKIE INSPIRACJE – wrzesień 2021

Dzieci z grupy Słoneczka odwiedził dziś tato Marcela, by wspólnie przybliżyć rówieśnikom swoje hobby. Podczas warsztatów dzieci poznały sprzęt wędkarski, ciekawostki z życia ryb, wspólnie przygotowały zanętę…wyjątkowo szybko zniknęła kukurydza, gdzie i jak?...to „ słodka” tajemnica Słoneczek.

Jak to jest w przyrodzie

Odbył się bal karnawałowy, wyczekiwany dzień przez dzieci. W tym dniu gości w całym przedszkolu tylko zabawa. W tym każde dziecko może być kim chce, a pojawiły się Elsy, Spidermany, wróżki, piraty, a nawet smok. Przedszkolaki świetnie się bawiły przy rytmicznej i skocznej muzyce. Na sali, podczas pląsów, było bardzo wesoło i kolorowo.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA WYCIECZKA DO RANCZO GRAPA – wrzesień 2021

Dzieci z grupy Tygryski, Motylki i Słoneczka wybrały się do malowniczego miejsca, gdzie miały możliwość bezpośredniego kontaktu z uroczymi zwierzątkami. Była wspólna zabawa, tor przeszkód, wspinaczka i pieczenie kiełbasek w gronie najbliższych rówieśników.