KONKURS " LAURKA DLA MIKOŁAJA"

W listopadzie w naszym przedszkolu ogłoszono konkurs na najciekawszą laurkę dla Świętego Mikołaja. Dzieci składały swoje prace w specjalnej skrzynce na listy. 6 grudnia wszystkie przesyłki zostały przekazane Mikołajowi, gdy odwiedził nasze przedszkole. Święty Mikołaj wraz ze swoimi Elfami podjął decyzję w sprawie laureatów.

LAURATAMI KONKURSU ZOSTALI:

grupy młodsze:

miejsce 1 Maja - gr. Motylki

miejsce 2 Dawid - gr. Wesołe Myszki

miejsce 3 Janek - gr. Motylki

grupy starsze:

miejsce 1 Janek Ł. - gr. Smerfy

miejsce 2 Amelka Ś. - gr. Smerfy

miejsce 3 Marcel - gr. Jeżyki

Serdeczne podziękowania dla sponsora nagród rzeczowych - P. Urbanowicz - USŁUGI PORZĄDKOWE " PIOTRUŚ PAN"

SYLWESTER W PRZEDSZKOLU

Sylwester to czas wesołej i radosnej zabawy w przedszkolu. Udekorowana balonami i kolorowymi światełkami sala zachęcała do wspólnej zabawy. Była muzyka, która zapraszała do tańca oraz prawdziwe atrybuty zwiastujące nadejście Nowego Roku. Powstały tego dnia piękne sylwestrowe fajerwerki malowane przez dzieciaczki, głowy przedszkolaków zdobiły sylwestrowe czapki i wszędzie było słychać trąbki imprezowe zwiastujące dziecięcą radość.

SZUKAMY OZNAK MIKOŁAJA

Który maluch nie chciałby podejrzeć przy pracy świętego Mikołaja lub odnaleźć kilka oznak jego przebywania. W tym roku pozostawił list do przedszkolaków i wyznaczył im zadania do wykonania. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem zdobywali kolejne umiejętności, szukali jego oznak i drobnych gestów, które uszczęśliwiły dziecięce serduszka.

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT

Święta Bożego Narodzenia o jedne z najpiękniejszych dni w roku. Czas ten poprzedzają liczne przygotowania. Tak też było w naszym przedszkolu. Dzieci poznały świąteczne tradycje, wykonywały ozdoby. W dzień przedszkolnej wigilii panowała radosna, ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje oraz dzieci w galowych strojach wprowadziły nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenie.

PROJEKT EDUKACYJNY MAŁA FABRYKA EKSPERYMENTÓW

Nie ma chyba nic ciekawszego, niż odkrywanie, co kryje się za konkretnymi zjawiskami, sprawdzenie co dzieje się, kiedy złączą się ze sobą dwie różne substancje czy też dociekanie, jak zachowują się elementy natury w zmiennych warunkach. Bo który przedszkolak nie lubi ciekawych eksperymentów? Dzięki wspólnej zabawie będziemy rozwijać kreatywne myślenie, wyobraźnię, nauczy obserwacji i wyciągania wniosków, a przede wszystkim zachęci do czerpania radości płynącej z odkrywania nieznanych przedmiotów i zjawisk.

11 LISTOPADA W PRZEDSZKOLU

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.
10 listopada w przedszkolu obchodziliśmy kolejną Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Głównym celem działań było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Przedszkolaki słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny.

Dziękujemy za piękne zdjęcia:https://www.facebook.com/freshfanpage/