Poranki muzyczne

Podczas cyklicznych spotkań na koncertach edukacyjnych prowadzonych przez wspaniałych muzyków pod przewodnictwem Pani Dominiki Łukasiewicz, uczniowie klas I-III naszej szkoły mają możliwość rozwijania swoich muzycznych zainteresowań . Jest to okazja do rozbudzania wrażliwości na otaczające nas dźwięki, poznania instrumentów, kompozytorów poprzez muzykę klasyczną i rozrywkową. Dzieci poprzez aktywny udział w zabawach ćwiczą poczucie rytmu, rozwijają wyobraźnię oraz świetnie się bawią!

Opowieści muzyczne, w których uczestniczyliśmy w roku szkolnym 2023/24, to : „ Pod włoskim słońcem”, „ Nie będę jak zerwana nić”, „Cywilizacja za wielkim murem”. Przed nami kolejne lekcje instrumentoznawstwa, historii i teorii muzycznej.

Joanna Świdzińska