Zajęcia projektowe

Od marca 2020 roku (z przerwami spowodowanymi pandemią) w ramach projektu „Szkoły wysokich lotów w gminach Jeżów Sudecki i Podgórzyn” prowadzone były zajęcia wsparcia dla indywidualnej pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Zajęcia przeznaczone były dla uczniów szkoły podstawowej, u których stwierdzono trudności w nauce czytania i pisania spowodowane przez dysfunkcje w sferze percepcji wzrokowej, słuchowej lub ruchowej, a także z zaburzeniami koncentracji uwagi albo zaburzeniami pamięci. Podczas cotygodniowych spotkań uczestnicy mieli możliwość usprawniać umiejętności pisania w zakresie odpowiedzialności, czujności i poprawności ortograficznej, utrwalać i stosować w praktyce zasady ortograficzne, rozwijać umiejętności redakcyjne w różnych formach wypowiedzi. Cele te były realizowane w czasie gier, zabaw w sali jak i na świeżym powietrzu w formie podchodów ortograficznych. Odbyła się także całodniowa wycieczka „Szlakiem książęcych wież”, gdzie  uczniowie pokonywali trudności związane z pisownią „ż”. Cykl zajęć zakończyło spotkanie przy pizzy, za którą serdecznie dziękujemy p.p. K.J. Wyrzykowskim – właścicielom  pizzerii Oliwa i Czosnek w Jeleniej Górze.

Renata Sobańska-Puk