OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA KOTA

Klasa I a to KOCIAKI, wszyscy je uwielbiają, a niektórzy posiadają nawet cztery. Nazwa naszej grupy zobowiązuje do świętowania Światowego Dnia Kota, który przypada na 17 lutego, i tak też się stało, bawiliśmy się dwa dni (nie zapomnieliśmy o nauce).

Obejrzeliśmy film z ciekawostkami z życia kotów, wiele informacji bardzo nas zaskoczyło. Bawiliśmy się w rozszyfrowywanie imion futrzaków. Wykonaliśmy koty z naszych marzeń – nożyczki, klej i pastele, a także nieskończona wyobraźnia, pozwoliły na powstanie kolorowej wystawy. Dziewczynki przyszły wystrojone w kocie akcesoria. Kolejną niespodzianką były przesmaczne, pachnące i jeszcze ciepłe kocie bułeczki. To było wyśmienite drugie śniadanie, którym zaszczyciła nas jedna z mam. Ostatnim elementem tej świetnej zabawy było kodowanie obrazka kota.

Było naukowo, zabawnie, smacznie … musimy to powtórzyć w przyszłym roku.

A uczniowie klasy 2 a wykonali postacie kotów z papierowych rolek.  Zabawa była przednia a i pomysły ciekawe. Kocia rodzinka na pewno zagości w naszej klasie na jakiś czas. Dołączyli do nas także uczniowie klasy 2 b organizując parapetową wystawkę kotów w swojej klasie.