Powitanie Wiosny

Pewien chilijski poeta powiedział, że możesz ściąć wszystkie kwiaty, ale nie powstrzymasz wiosny przed nadejściem.

W naszej szkole nikt nie próbował ani wycinać kwiatów ani powstrzymywać wiosny przed nadejściem. Podczas szkolnego apelu na dziedzińcu szkoły wszystkie klasy przywitały astronomiczną wiosnę, która nadeszła dzisiaj nad ranem (20.03. godz. 4:07). Zrobiła to w pięknym stylu przy pełnym słońcu, wysokiej temperaturze i  śpiewie ptaków. Śpiewały nie tylko ptaki, ale też uczniowie (zwłaszcza klas 1-3) przebrani na różne sposoby. Transparenty i dekoracje wiosenne żegnały zimę i witały wiosnę. Odbył się nawet akrobatyczny taniec na jej cześć  Przedstawiciele poszczególnych klas wzięli udział w quizie nt. wiosny, zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski. Do finału dostały się klasy: 1a, 3a i 7a zdobywając różowe cyklameny w doniczkach, pozostali na pocieszenie dostali nasiona różnych wiosennych warzyw. W ramach wiosennej akcji zrób porządek w klasie wszystkie oddziały otrzymały ściereczki i płyny do swoich sal. Miejmy nadzieję, że zrobią z nich dobry użytek. Nie pozostaje nam nic innego, ucieszyć się z przyjścia wiosny i na jej cześć krzyknąć: Hej, hej, hej wiosna jest ok! :)

Joanna Słabicka