Pierwszoklasiści poznają przyrodę Karkonoszy

12 kwietnia 2024r. uczniowie klas 1a, 1b i 1c wczesnym rankiem wyruszyli na wycieczkę  do Centrum Przyrodniczo-Edukacyjne KPN - Pałac Sobieszów w Jeleniej Górze. Uczniowie mogli podziwiać ekspozycje "Pałac Sobieszów" i "Klimatyczne Karkonosze". Podążając ścieżkami ekspozycji dzieci dowiedziały się troszkę o historii pałacu i jego dawnych mieszkańcach oraz o przyrodzie okolicy, obserwując na zdjęciach i filmach zwierzęta, ptaki i rośliny na specjalnie przygotowanych wizjerach w fotoplastykonie.  Natomiast w jedną z największych atrakcji Centrum Przyrodniczo-Edukacyjnego KPN dla dzieci była ekspozycja „Klimatyczne Karkonosze”,  gdzie mogły obserwować i badać różne zjawiska przyrodnicze występujące w Karkonoszach. Odwiedzili las i udali się na wędrówkę przez piętra roślinne Karkonoszy. Dzieci aktywnie odkrywały tajemnice –  dowiedziały się dokąd płynie kropla wody, jak wygląda z bliska np. trzmiel oraz jak dbać i chronić przyrodę. Wszak  Dzień Ziemi już tuż, tuż.