Pierwsze zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego

12 grudnia odbyły się pierwsze zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego. W dniu dzisiejszym uczniowie klas 1 - 5 wzięli udział w warsztatach dziennikarskich podczas których dowiedzieli się jak wygląda praca dziennikarza oraz jakich narzędzi używa w swojej pracy. Jednym z zadań dzieci było przygotowanie loga telewizji KANS. Uczniowie mieli okazję przeprowadzić wywiady ze znanymi osobistościami takimi jak mistrzyni i tańca hip hop, mistrz formuły 1, aktorka i wiele wiele innych. Udział w zajęciach dziennikarskich nie ominął też wychowawców którzy towarzyszyli dzieciom podczas dzisiejszych zajęć a ich zadaniem było przeczytanie łamańca językowego na czas. Dzieci na koniec spotkania otrzymały Certyfikat młodego dziennikarza.

Karolina Łukomska