Bożonarodzeniowe ozdoby

8 grudnia klasy 1 SP oraz wychowawczynie p. Monika Janik i p. Elżbieta Maćków rozpoczęły cykl warsztatów plastycznych, poprowadzonych przez p. Karolinę Łukomską. Podczas pierwszego spotkania uczniowie zapoznali się z nową masą plastyczną – masą porcelanową. Masa porcelanowa jest alternatywą dla doskonale wszystkim znaną masę solną. Dzieci samodzielnie odmierzały potrzebne składniki (mąką ziemniaczana, olej, klej wikol, cytryna), następnie dokładnie łączyli ze sobą masę. Gdy otrzymali odpowiednio plastyczną masę byli gotowi do wykonywania ozdób świątecznych. Wykorzystywali do tego różnego rodzaju przyrządy kuchenne: wałki, foremki, koraliki czy brokaty.  Po wyschnięciu gotowych dekoracji i zawiązaniu na nich wstążek ozdoby będą cieszyły klasowe i domowe choinki.