Wielkanoc tuż, tuż

Klasa KOCIAKÓW z I A ustaliła środę DNIEM BEZ KSIĄŻEK. Niby dzień bez książek, ćwiczeń, zeszytów, pisania ... a jednak pełen nowych wiadomości.
Na początek obejrzeliśmy dwa filmy o nadchodzących świętach. Ten sam temat, ale różne spostrzeżenia. Dzieci doskonale wychwyciły różnice pomiędzy zawartymi w nich informacjami. Potem nastąpił czas na doskonalenie umiejętności pracy wg instrukcji, rysunku i wyćwiczenie naszych rączek i paluszków czyli: kolorowanie, wycinanie i sklejanie kurczaka i zająca na wiosennej trawce. Kolejnym punktem dnia było rozwiązywanie wielkanocnych krzyżówek i quizów. To był przebój dnia. Aplikacja wordwal.pl podbiła serca naszych Kociaków. Byli bezbłędni. Ostatnim zadaniem do zaliczenia były warsztaty z Panią Karoliną Łukomską - wesołe zające łapkami machające. Na koniec sprzątanie i zasłużony cukierek.Przyszliśmy bez książek, a wyszliśmy bogatsi w wiedzę o nadchodzących Świętach Wielkanocnych i ze świątecznymi ozdobami, które upiększą nasze stoły.
Monika Janik
Klasa 2a także, po obejrzeniu filmu edukacyjnego o tradycjach świątecznych, wybrała się na poszukiwania zagubionych czekoladowych jajeczek na placu zabaw. Pogoda była wymarzona na zabawy na powietrzu. Dziękujemy mamie Emilki za pomoc.A w klasie czekała niespodzianka - słodka. Na zakończenie dnia każdy z uczniów zabrał do domu zasiany własnoręcznie owies na dekorację wielkanocnego stołu.