Dzień Ziemi 2022

22 kwietnia miliony ludzi na całym świecie świętuje Dzień Ziemi. Troska o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku.W naszej szkole w  ramach Dnia Ziemi 2022 uczniowie klas I-III uczestniczyli w Szkolnym Konkursie Przyrodniczym na poziomach dla klas 1,2,3 oraz wykonali plakaty oraz inne prace, które związane są z tematyką ekologii, dbania o przyrodę.

"Cały świat jest w naszych rękach ... Możesz dbać o cały świat Chociaż masz niewiele lat" My już wiemy jak zadbać o naszą Ziemię, o dom ludzi, zwierząt i roślin. Wiemy jak żyć ekologicznie, co jest dobre, a co złe, jak wykorzystać siłę wiatru, promienie słońca i rwące rzeki. Wiemy co to jest recykling, utylizacja, segregacja. Wiemy też, że to od nas zależy jakim powietrzem będziemy oddychać, w jakich wodach spędzać ciepłe dni, po jakich lasach wędrować ... i choć mamy niewiele lat, zadbamy o nasz świat.

Laureaci konkursu:

I m. – Wojciech Walczak – kl. I A